Paltinis XCO & Geiger MTB 2018

Un sfarsit de saptamana care ne-a dus la Paltinis de aceasta data, unde echipa noastra a luat startul la doua competitii de MTB.
Sambata, in cadrul concursului de XCO, i-am avut la start pe Razvan Jipa si Daniel Geanta, amandoi terminand pe locul 4 la categoriile de varsta. Din cate ne-au povestit, traseul de XCO de la Paltinis, pe care s-a tinut si Campionatul National, este unul foarte tehnic dar si foarte frumos.
Duminica, colegii nostri Catalin Maxim si Razvan Jipa au participat la maraton, tura lunga, pe un traseu epic cu o distanta de 80 km si o diferenta de nivel de 3200 m. Amandoi au terminat cursa cu bine si in top 10 la categorie.
Daniel Geanta si Tibi Maxim au participat la maraton, tura scurta, pe traseul cu distanta de 42 km si 1500 m diferenta de nivel. Amandoi au terminat cursa in top 10 la categorie.
Gabi Chiturlas a ales sa-i insoteasca pe copiii Robert Geanta si Doriana Rodrigues, pe traseul Hobby de 16 km si cu o diferenta de nivel de 500 m, pentru a le asigura suportul in caz de probleme tehnice. Robert a terminat pe locul 3 la categorie iar Doriana pe locul 1 la categoria ei.
Felicitari membrilor echipei noastre care au participat la aceste doua frumoase competitii, felicitari tuturor participantilor si in special organizatorilor. Ne vom revedea si la anul dar pana atunci revenim cu vesti de la urmatoarele competitii la care vom participa.
Multumim si partenerilor nostri care ne sustin la toate participarile competitionale.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s